Veritabanı Yönetimini Profesyonellere Bırakın!

Veritabanınızda hiçbir zaman kesinti yaşamamanız için proaktif önlemler alıyoruz. Eğer veritabanınızda bir problem olursa, en hızlı şekilde problemi tespit edip çözmeyi hedefliyoruz.

Veritabanı yönetim hizmeti
AXA Sigorta
Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Enerjisa
AK Sigorta

Veritabanı yönetim sistemleri hizmetinin avantajları

7/24 Destek

Destek ekibimiz, veritabanı hizmetiyle ilgili yaşayabileceğiniz her türlü sorun için 7/24 hizmetinizdedir.

Sistem kaynak tasarrufu

Veritabanı optimizasyonu sayesinde sistem kaynaklarının kullanımı en aza indirilir ve mevcut sistem kaynaklarının optimum kullanımı ile tasarruf sağlanır.

Maliyet tasarrufu

Veritabanı yönetim personeli ve eğitimleri çok yüksek maliyetlere neden olur. Ancak veritabanı yönetim hizmetini kullanarak bu maliyetleri en aza indirebilirsiniz.

Kesintisiz veritabanı güvenliği

Database Adminlerimizin kontrolünde veritabanlarınızda kesintisiz güvenlik.

Periyodik bakım

Veritabanı hizmetinin düzenli bakım özellikleri, veritabanlarınızın bakımını ve onarımını sağlar. Bu şekilde veri bozulmasını ve olası sistem hatalarını önleyebilirsiniz.

Veritabanı güncellemeleri

Veritabanı sürüm güncellemeleri, küçük ve büyük değişiklikleri ve sahip olunan veritabanı yazılımı değişikliklerini kolayca gerçekleştirmenizi sağlar.

Veritabanı yönetim hizmeti kapsamımız

 • 1

  Veritabanı sürüm yükseltme

  Prime IT, müşterilerinin veritabanları ve ilgili veri bileşenleri için bakım ve destek sağlar. Bu açıdan sürüm yükseltme ve güncelleme hizmetleri vermektedir.

 • 2

  Disaster recovery

  DR Servisi hizmet verilen şirketin Felaket Kurtarma Planı ve İş Süreklilği Planı dokümantasyonu ile beraber sunulan bir servistir. Prime IT, ilgili sunucularında bulunan verilerin güvenli ve sorunsuz ve kesintisiz çalışır durumda olmasını sağlar. Bu sayede olası tüm felaket senaryolarına karşı verilerinize erişiminiz kesilmez.

 • 3

  Database monitoring

  Database monitoring hizmeti ile erken uyarı sistemleri ayarlanır ve olası senaryolara karşı erkenden bildirimler alınması sağlanır.

 • 4

  Veritabanı kurulumu ve yönetimi

  Prime IT veritabanı yönetim hizmeti, işletmeler için bilgilerin depolanmasına, yönetilmesine, değiştirilmesine ve dağıtılmasına olanak tanıyarak daha verimli iş akışları sağlar. Bu açıdan kurulum ve yönetimi daha kolay bir hale getirir.

 • 5

  Veritabanı performansı

  Prime IT, riskleri önceden tespit ederek, sürekli iyileştirmeler yaparak, düzenli bakım ve destek vererek en iyi veritabanı performansı ile hizmet verir.

 • 6

  Cluster yönetimi

  Cluster yönetimi hizmetimiz Veritabanı konfigirasyonlarıyla yüksek erişebilirlik (high availability) ve yük dağıtımı (Load-Balancing) sağlar. Cluster yapısında arızalanan sunucu bakıma alınır ve sorun giderilene kadar yedekli olan sunucuyu kullanmanız sağlanır. Bu sayede hem veri hem de zaman kaybı yaşamazsınız.

 • 7

  Veritabanı yedekleme

  Prime IT, kullanıcılarının verilerini düzenli olarak yedekleme ihtiyacını ortadan kaldırır. Tüm şirket verilerinin otomatik bir yedeği oluşturulur. Bir çökme veya sistem arızasından sonra veritabanı önceki sürümüne geri yüklenir. Bu, yedekleme oluşturmak için zaman ve kaynak tasarrufu sağlar.

İletişime Geçin

PrimeON ürünümüz ile sistemlerinizi 7/24 izleyip bir problem yaşanmadan anında müdahale ediyoruz.

PrimeON

Veritabanı yönetim hizmeti için neden Prime IT’i seçmelisiniz?

 • 1

  Uzmanlardan oluşan ekip

  Kurumlar ve işletmeler, Prime IT tarafından sağlanan veritabanı yönetim hizmeti sayesinde, veritabanı yönetim sistemlerini kesintisiz ve güvenli bir ortamda çalıştırabilir. Bu hizmet, en etkili yedekleme seçeneklerini sağlar ve olası hataları önler. Prime IT'nin uzman ekibi hem açık hem de kapalı kaynak veritabanları hakkında derinlemesine bilgi sahibidir ve kurumsal gereksinimlerin ve iş hedeflerinin kapsamlı bir değerlendirmesini yaptıktan sonra en uygun çözümleri uygulamanıza yardımcı olur. Ekip aynı zamanda müşterilere tasarım, planlama, kurulum ve veritabanı güncellemelerinde yardımcı olur ve bunların 24 saat boyunca etkili bir şekilde izlenmesini sağlar.

 • 2

  Verimli ar-ge çalışmaları

  Ar-Ge çalışmaları yaparken, yenilikçi ve verimli bir çalışma ortamı oluşturmak önemlidir. Bu nedenle, ar-ge çalışmalarınızı kesintisiz ve güvenli bir ortamda gerçekleştirmenize yardımcı olan veritabanı yönetim hizmetleri büyük önem taşır. Prime IT, ar-ge çalışmalarınız için en etkili yedekleme seçeneklerini sağlar ve olası hataları önler. Ekibimiz, ar-ge çalışmalarınızın ihtiyaç duyduğu veritabanı tasarımı, planlama, kurulum ve güncelleme işlemlerinde yardımcı olur ve bunların etkin bir şekilde izlenmesini sağlar. Uzmanlardan oluşan ekibimiz hem açık hem de kapalı kaynak veritabanları hakkında derinlemesine bilgi sahibidir ve ar-ge çalışmalarınızın ihtiyaç duyduğu veritabanı çözümlerini uygulamanıza yardımcı olur.

 • 3

  Güçlü iş ortakları

  Hewlett Packard, DBPLUS ve Fast Recovery Solutions ile iş ortaklığı yapan Prime IT, müşterilerine finans, enerji, kamu, bankacılık, telekomünikasyon ve sigortacılık gibi farklı sektörlerde bilişim teknolojisi projeleri sunmaktadır. Uluslararası sertifikalı profesyonel kadrosu ve dünya çapında kanıtlanmış ürünleri kullanarak danışmanlık hizmeti veren Prime IT, Oracle Gold partner unvanına sahiptir. Özellikle Oracle veritabanı yönetimi konusunda derinlemesine bilgi ve engin deneyime sahip olan uzman ekibi, en yüksek kullanılabilirliği ve optimum performansı sağlamak için çalışır.

İletişime Geçin

Sıkça sorulan sorular

Yeni veritabanları oluşturmak, düzenlemek, yönetmek, geliştirmek, belirli bir amaç için kullanmak ve bu veritabanlarının bakımını yapmak için kullanılan yazılımlara veritabanı yönetim sistemi denir. Veritabanları, verilerin nasıl saklandığına ve erişildiğine göre farklı türlere ayrılır.

 • Hiyerarşik Veritabanı: Bilgileri bir ağaç yapısında saklayan en eski veritabanı modelidir.
 • Ağ Veritabanları: Ağ veritabanları, hiyerarşik veritabanı modeli zamanla yetersiz kaldığında ortaya çıkan oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. Birden çok ağaç yapısını bağlayarak ayrıntılı sonuçlar geliştirir.
 • İlişkisel Veritabanları: İlişkisel veritabanı modelinde veriler tablolarda tutulur. Tablonun satırları bilgileri temsil eder ve sütunlar bilgi alanlarını temsil eder.
 • Nesneye Yönelik Veritabanı: Nesneye yönelik bir dilde yazılmış ve bu dille kullanılabilen bir veritabanıdır.

Verilerin saklanabileceği ve analiz edilebileceği, çeşitli alanlarda kullanılabilen veritabanı yönetim sistemleri, aşağıdaki sektörlerde yaygın olarak kullanılmaktadır:

 • Bankalar: Tüm müşteri işlemleri ve transferleri, veritabanınızda saklanır ve gerektiğinde pazarlama, satış, müşteri memnuniyeti, güvenlik ve diğer amaçlar için kullanılabilir.
 • Okullar: Tüm okullar, veritabanlarında öğrenci notları, devamsızlık ve benzeri verileri tutabilir.
 • Üreticiler ve Satıcılar: Müşterileriniz, ürünleriniz, satışlarınız ve satın alımlarınız hakkındaki bilgileri veritabanlarınızda tutabilirsiniz.
 • İnsan Kaynakları Departmanı: Personel giderleri, vergiler, izin günleri gibi birçok bilgi veri tabanında saklanmaktadır.

Veritabanı yönetim hizmeti, iş verimliliğini ve kârı en üst düzeye çıkaran kararlar vermenizi sağlamak için veri süreçlerinizi organize eden, yöneten ve analiz eden bir çözümdür. Bir veritabanı yönetim hizmeti, kurumsal verileri korumayı, uyumluluk risklerinden kaçınmayı ve veriye dayalı uygulamaların en iyi şekilde çalışmasını kolaylaştırır. Buna performans izleme ve ayarlama, depolama ve kapasite planlama, yedekleme ve kurtarma, veri arşivleme, veri bölümleme ve çoğaltma dahildir.

Veritabanı yönetim hizmeti size aşağıdaki faydaları sunar:

 • Proaktif İzleme: Veritabanı yönetim sistemleri hizmetin kullanılması, veritabanınızın her zaman proaktif olarak izleneceği, beklenmeyen bir durum açısından kritik veritabanı arızaları riskinin azaltılacağı ve işinizin sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlayacağı anlamına gelir.
 • 7/24 Hizmet: Günümüzün 24 saatlik küresel kültürü ile şirketler günün her saatinde ticaret yapmak zorunda kalmaktadır. Bu da veritabanlarına genellikle genel çalışma saatlerinin dışında erişildiği anlamına gelir. Bu açıdan veritabanı yönetim sistemleri hizmeti, veritabanınızın sürekli teknik destek ve bakım, ayrıca gerekirse 7/24 müşteri desteği sunar.
 • Maliyet Verimliliği: 7/24 saat kültürü nedeniyle talebin yönetilmesine yardımcı olmak için daha fazla personele ihtiyaç duyulmakta, bu da işletme için maliyetleri artırmaktadır. Bununla birlikte bir veritabanı yönetim sistemleri hizmeti kullanmak, işletmenizin artık bu kadar büyük bir şirket içi bir ekibe ihtiyacı olmayacağından kuruluşunuzdaki maliyetlerin önemli ölçüde azaltılmasına olanak tanır.
 • Kapsamlı Uzmanlık: Veritabanı yönetim hizmeti, kullandığınız veritabanını anlamak için becerilerini sürekli olarak inceleyen ve güncelleyen, bu nedenle uzun vadede işletmeniz için daha uygun maliyetli olan son derece yetenekli ve deneyimli kişilerden oluşan bir ekiple birlikte gelir.